Bulaşık Makinesinin Kaşık Çatal Sepetine Bir Parça Alüminyum Folyo Koyun! Yıkama Sonrası Gözlerinize İnanamayacaksınız

Çatal bıçak takımınız bulaşık makinesinde yıkandıktan sonra temiz ama mat mı gözüküyor? Çizilmiş veya körelmiş çatallar, kaşıklar veya bıçaklar hoş görünmez ve özenle hazırlanmış bir yemek masasının parlaklığına gölge düşürebilir.

BİR PARÇA ALÜMİNYUM FOLYO MATLIĞI ÇÖZER

her bir kaşığı, çatalı ve ekmek bıçağını özenle elle cilalamaya vakti var? Alüminyum folyo numarasını kullanmak çok daha hızlı ve çok daha kolay.

İhtiyacınız olan tek şey standart bir alüminyum folyo parçası. Bunu küçük bir top haline getirin. Parlak tarafın dışarıya doğru bakması önemlidir. Alüminyum top artık bulaşık makinesindeki çatal bıçak sepetine gidiyor – normal yıkama programını seçin, bekleyin ve şaşırın: çatal bıçak takımı yeniden yeni gibi parlıyor.

İşe çok iyi yarıyor örneğin makinenin içindeki vidalardan kaynaklanan ani pas, artık çatal bıçak yerine alüminyum folyoya yerleşiyor. Bu, çatal bıçak takımının yüksek kaliteli paslanmaz çeliğine göre daha kolay oksitlendiğinden ve dolayısıyla paslanmaya daha duyarlı olduğundan, tabiri caizse bir paratoner görevi görür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x